روش صحیح استفاده از کاندیشنر

 

  • اولین گام، انتخاب كانديشنر مناسب برای موی شماست. در این مرحله باید بر حسب نوع مو و ویژگی زیبائی مورد نظر تان، ازمیان كاندیشنرهای موجود مناسب ترین محصول را انتخاب نمائید.
  • بعد از اینكه موهایتان را شامپو نمودید، آن را به خوبی آبکشی کرده تا هیچ گونه اثری از شامپو روی موی شما باقی نمانده باشد.
  • آب اضافی را با دست از روی موی خود جدا کنید به طوری كه آب از روی آن چكه نكند. زيرا مویی که بیش از حد خیس باشد قدرت كمتری برای جذب كانديشنر دارد.
  • مقداری كانديشنر در کف دست خود بریزید و دستها را مالش دهید (درست همان کاری که برای شامپو می کردید) تا به خوبی کف دست شما پخش شود. سپس آن را به صورت یکنواخت روی همه موهای خود پخش نمائید. برای پخش کردن مناسب می توانید از شانه استفاده کنید.
  • كانديشنر را روی پوست سر نمالید. فقط ساقه و نوک موها احتیاج به كانديشنر دارند.
  • به كانديشنر 2 تا 3 دقیقه زمان بدهید که کار خود (عمل خنثی کردن بار الکتریکی مو) را انجام دهد.

جریان آب را از روی موهاي آغشته به كانديشنر عبور دهید تا آبکشی شود (یادآوری می کنیم موهای خیس خود را سایش ندهید). نکته ای که باید در این مرحله دقت کنید آن است که برخلاف آبکشی شامپو که هرچه افراط کنید بهتر است، برای آب کشی كانديشنرها زیاد افراط نکنید چون همانطور که ذکر شد باید مقدار اندکی از كانديشنر روی سطح موهای شما باقی بماند. نکته ای كه مورد تاكید قرار می گیرد آن است که تنها مقدار اندکی از حالت دهنده باید روی موهای شما بماند نه مقدار زیاد، چون به باقي ماندن مقدار زیاد از كانديشنر، باعث کدر شدن موها می شود. از طرفی آب كشی بیش از حد موها باعث از بین رفتن اثر كانديشنر می گردد. از این رو استفاده از كانديشنر (حالت دهنده) را موقعی انجام دهید كه قصد بیرون آمدن از حمام را دارید.